Haber

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığında Sürpriz Bir İsim Gündemde

Adaylar arasında öne çıkan adaylar arasında Murat Kurum, Adil Karaismailoğlu, Fahrettin Koca, Tevfik Göksu, Ergun Turan gibi tanıdık siyasetçilerin yanı sıra Ali Yerlikaya, İsmet Yıldırım, Murat Aydın gibi isimler de yer alıyor. Ancak bu uzun listedeki en önemli gelişme Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in anılması oldu.

Gazeteci Kemal Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AK Parti’nin değerli ismi Mehmet Sekmen’in adaylığının perde arkasında konuşulmaya başladığını belirtiyor. Öztürk, Sekmen’in Ankara’da toplantılar yaptığını ve adaylık için lobi faaliyeti yürüttüğünü de iddia ediyor. Halen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Sekmen, İstanbul’u tanıyan bir isim olarak öne çıkıyor. Sekmen daha önce Samandıra ve Kartal Belediye Başkanlıkları yapmış ve İstanbul Milletvekili olarak görev yapmıştı. Bu deneyimler nedeniyle Sekmen’in İstanbul’a aday olmasının sürpriz olmayacağı söyleniyor.

Önümüzdeki günlerde daha fazla aday adayının açıklanabileceği lobilerde, diğer partilerin de AK Parti’nin İstanbul adayının netleşmesini beklediği belirtiliyor. AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının kim olacağı merakla beklenirken, Mehmet Sekmen’in adaylık başvurusunda bulunup bulunmayacağı da merak ediliyor.

Gazeteci Kemal Öztürk’ün Twitter paylaşımı şöyle:

“Kamuoyu Gazze’yle meşgul ama iç siyasetin de meşgul olduğunu gördüm. Siyasi merkezlerde dolaştığım zaman CHP Büyük Kongresi, AK Parti ve diğer partiler yerel seçimlerle ilgili kendi gündemlerini sürdürüyorlar. Bu dönemde, En çok AK endişeleniyor Partinin İstanbul adaylarının isimlerinin artması dikkatimi çekti.Murat Kurum, Adil Karaismailoğlu, Fahrettin Koca, Tevfik Göksu, Ergun Turan isimleri anıldı.Ali Yerlikaya, İsmet Yıldırım, Murat isimleri Bunlara Aydın da eklendi.Fakat beni şaşırtan isim Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.Mehmet Sekmen de İstanbul’a aday oldu, hatta Ankara’da toplantılar yaptı.Eski Belediye Başkanı olduğu için aday olduğu söyleniyor. Samandra, Kartal ve bir İstanbul milletvekili. Önümüzdeki günlerde daha fazla aday çıkacağını düşünüyorum. AK Parti’nin adayıyla diğer partiler de biraz ilgileniyor. “Onun netleşmesini bekliyor. Gazze’de ateşkes sağlandığında iç siyasetin tamamen gündeme geleceğini düşünüyorum.”

haberyuregir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu