Haber

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: İstifanın eşiğindeyiz.

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine kilitlenirken, 26 parti aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

BAKAN ÖZER’İN ORDU’DAN ADAYLIĞI TEPKİYİ ÇEKTİ

Listelerle ilgili tartışmalar sürerken, Tokatlı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu1. sıradan adaylığı parti içinde de yankı uyandırdı.

AK PARTİ İL LİDERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ARADI

İllerindeki milletvekili aday listesine itiraz eden AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakın, sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek istifanın eşiğine geldiklerini söyledi.

“SAYIN BAŞKANIMIZA SESİMİZ ULAŞILAMAZ”

Tomakin şu sözleri kullandı; “Asrın seçimine yaklaşık bir ay kaldı. Aday listelerimiz Genel Merkez tarafından açıklandı ama İl Başkanı olarak şehrimde sorumluluğu taşıyan bir kişi olarak sadece seslenme şansım var. Başkanım buradan sesimiz duyulmuyor çünkü.

“SEÇİMDE YAŞAYACAĞIMIZ RİSKLERİ ALMAK İSTEMİYORUM”

Ordu halkı aday listelerimize çok ciddi bir şekilde itiraz ediyor. Ordu’da yapılan bunca çalışmadan sonra seçim günü akşamı Ordu’da yapılacak milletvekilliği seçimlerinde alacağımız riske, milletimizin karşısına böyle bir aday listesiyle çıkmayı açıkçası istemiyorum.

“İSTİFA ETMEKTE İYİ DURUMDAYIZ”

Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanı, sesimizi duymanızı ve geldiğimiz noktada istifanın eşiğine geldiğimizi belirtir, takdir ve talimatlarınızı bekleriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu