Haber

CHP lideri Özel, Anayasa Mahkemesi önünde konuştu: Erdoğan’ın liderliğinde ayaklanma var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBB’nin çağrısı üzerine Sıhhiyeli avukatların başlattığı yürüyüşe destek verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi’ne taşınmasına ilişkin Anayasa Mahkemesi önünde yaptığı açıklamalara tepki gösteren Özel, “Erdoğan’ın açıklamalarına kadar bu bir yargı kriziydi ama bunun anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik bir girişim olduğu anlaşıldı.” Erdoğan’ın eliyle, halkın iradesine karşı Erdoğan’ın önderliğinde bir ayaklanma hazırlanıyor.”

ANAYASA MAHKEMESİ ÖNÜNDE KONUŞTU

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin Anayasa Mahkemesi önünde açıklama yaptı.

“ERDOĞAN’IN LİDERLİĞİNDE BİR AYRILMA İLE KARŞIYIZ”

Özel, şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanının dün uçakta kullandığı ve bugün sabah 10’a kadar ambargo uygulanan sözler yargısal bir krizdi. Ancak bugün sabah 10’da Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları dinlendikten sonra bunun ne olduğu ortaya çıkıyor. Erdoğan’ın önderliğindeki anayasal rejimin ortadan kaldırılmasıdır ve bir ayaklanmayla karşı karşıyayız.”

Detaylar geliyor…

karacoban-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu