Haber

CHP’de iç savaş büyüyor! Faik Öztrak’tan İmamoğlu’na çok sert mesaj: İşini yap

14 ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılan tarihi seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın ağır üstünlüğü ile sonuçlanan Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefetteki yansımaları her geçen gün daha da şiddetleniyor. CHP tabanı ve seçmeninden ağır eleştirilere maruz kalan Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğu sarsıldığını ima eden CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na partinin üst düzey isimlerinden Faik Öztrak’tan sert gönderme geldi. , ‘işini bırakmalı’.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Öztrak, partide yaşanan koltuk kavgalarına da değindi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, başkanlığa talip olan Ekrem İmamoğlu’nu ima eden bir açıklama yaptı. ‘Belediye başkanlarımız işini yapacak, yerel seçimleri kazanmak için çalışacak’şu ifadeleri kullandı:

‘DEĞİŞİM SÜRECİ İÇİN GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ’

Partimizin eksikliklerinin giderilmesi, yenilenme ve değişim sürecinin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için gereken her şeyi yapacağız” dedi.

‘BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ İŞLERİNİ YAPACAK’

İl kongrelerinin bitimine ve Parti Meclisi’nin kongre tarihine karar vermesine kadar genel merkez, meclis kümesi ve belediye başkanlarının kendi işlerine odaklanacaklarını belirterek, şunları kaydetti: Öztrak, “Üyelerimiz ve delegelerimiz üzerine düşeni yapacaktır. Teşkilatımızı, genel merkezimizi, tüzüğümüzü yenileyecek yapılanmayı büyük bir olgunlukla inşa edeceklerdir. Meclis kümemiz görevini yapacaktır. milletin sıkıntısını Meclis gündemine taşıyacak.Milletvekillerimiz tatil yapmadan tarlada olacak.Sokak sokak ev ev çalışacak.Belediye başkanlarımız işini yapacak.Yerel yönetimler seçimlerine elleriyle hazırlanacak. kamuda çalışır, çalışır.Partimizin en sadık limanı CHP delegelerinin sandığıdır.

İMAMOĞLU’DAN KILIÇDAROĞLU’YA ‘DEĞİŞİM’

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, bugün bir gazeteciye verdiği röportajda Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğine dikkat çekti. Degisim icin “Ne pahasına olursa olsun, ne pahasına olursa olsun”Genel başkanı kapsaması gerektiğini söyleyen İmamoğlu, değişimden yana. “Gerekirse dahil.”açıklama yapmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu