Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Rize ve ilçelerinden çok güçlü bir ses çıkarmamızı istiyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel seçimlerde Rize’deki milletvekili sayısında düşüş yaşadıklarını belirterek, “Yerel seçimlerde muhtemelen aynı düşüşü yaşamayacağız. Bu çok farklı bir çaba gerektirecek. İnşallah” dedi. Bu çalışmalarımızla Rize ve ilçelerimizden çok güçlü bir ses çıkaracağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi’ne katıldıktan sonra yurda dönüşünde Ford’un Kocaeli Yeniköy’de kurduğu yeni fabrikasının açılışına büyük bir katılımla katıldı. 2 milyar euroluk yatırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninin ardından akşam saatlerinde yarınki programı için memleketi Rize’ye geldi. Rize-Artvin Havalimanı’ndan helikopterle babasının Güneysu ilçesindeki evine giden Erdoğan, ilçe merkezinde kendisini karşılayan hemşerilerine seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Anne-babamızın evindeki sevgili kardeşlerim, uzun bir aradan sonra sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah yardımcımız olsun. Sizi tebrik ediyorum. ‘Allah gayretlerinizi artırsın’ diyorum. .’ Seçimin üzerinden çok zaman geçti, en son seçim sırasında gelmiştim, seçimden sonra gelemedik, tabi ki Türkiye genelindeki programlarda en çok oyu aldığımız illerden başlayalım dedik. Bayburt’tan başladık, Gümüşhane’den başladık, şimdi memleketim Rize’deyiz, tabi ki yapacak çok şeyimiz var, yaptığımız çok şey var ve her zaman birlikteyiz. Eğitimden sağlığa, adaletten inşallah ulaşıma kadar tüm bunlarla Türkiye’yi çok daha farklı bir yere taşıyacağız” dedi.

“Yarın toplu açılışlar için buradayız” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Toplu açılışlar yapacağız ve ben Rize’deki kentsel dönüşümü yerinde görmek istedim. Ayder’deki dönüşümü de yerinde görmek istedim. İnşallah yapacağız. Bütün bunları yerinde görün ve adımlarımızı atın. Bu noktada siz de 5-6 ayda kentsel dönüşümü görebilirsiniz.” Daha sonra yerel seçimler ve belediye seçimleri var. Yerel seçimlerde umarım başta Rize merkez olmak üzere ilçelerimizde ev ev dolaşarak halkı partimize kazandıracaksınız. Bildiğiniz gibi son seçimlerde milletvekili sayımızda bir azalma yaşadık. Yerel seçimlerde aynı düşüşü yaşamayacağız sanırım. Bunun için çok farklı. “Emek gerekecek. Umarım bu çalışmalarımızla Rize ve ilçelerinde güçlü bir ses çıkarabiliriz. Umarım yarın Rize merkezde kentsel dönüşümü görebiliriz. O zaman umarım yerinde Ayder’i de görebiliriz. İnşallah bunlarla birlikte eksiklerimizi nasıl giderebileceğimizi planlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Erdoğan daha sonra evine giderek dinlendi. – RİZE

muratliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu