Yaşam

Emir Can İğrek’in şarkısıyla ilgili çalıntı iddiası yalanlandı

Son yıllarda yaptığı yorum ve müziklerle adından söz ettiren Buyruk Can İğrek, Ali Cabbar’ın 1974 tarihli “Parti İptali” albümünden “Beş Milyon Borçlu Kredi mi?” film müziği ile aynı olduğu iddia edildi. Söz konusu iddiayı yalanlayan şarkıcı, dava açmanın yolunun açık olduğunu söyledi.

“İDDİA EDİLEN DAVA AÇARAK UZMANLARA SORABİLİR”

Şarkının melodisi “Beş Milyon Ödünç Verebilir misin?” 1974’te çekildi. Film için bestelenen müzikten ilham aldığı iddia edildi. Sosyal medyada kısa sürede yayılan ‘çalıntı’ tezine Buyruk Can İğrek’ten yanıt gecikmedi. Tartışmalara son noktayı koyan Buyruk Can İğrek, “8 yıllık mütevazi kariyer tarihimde hiçbir şarkım çalınmadı. İddiası olan dava açıp bilirkişilere sorsun. Her notamı, her kelimemi imzalayacağım. Daha çok çalışarak bu ligde yıllarca temiz koşacağız.”

“MERDİVEN MELODİLERİ BENZERLİK HİSSİ YARATABİLİR”

İğrek yaptığı açıklamada, müziğin ortasındaki benzerlik hissinin nereden kaynaklandığını şu sözlerle açıkladı: “9/8’lik ritim kalıbında ve halk müziği formunda olduğu için merdiven ezgileri bir benzerlik duygusu oluşturabiliyor. Burada da 2-3 saniyelik bir merdiven ezgisini andırıyor.”

haber-kofcaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu