Haber

Fair Play Yeşil Kart uygulaması Türkiye’de başlıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Pak Oyunu, İyi Hal; Yeşil Kart Projesi’nin önümüzdeki sezondan (2023-2024) itibaren Türkiye’nin üst ligleri AXA Sigorta Efeler Ligi ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde de uygulanacağını duyurdu.

Voleybol Federasyonu tarafından yapılan açıklama ve proje detayları şöyle;

“Oyun ruhunun korunması, rakibe saygı gösterilmesi, kural ihlallerinden kaçınılması ve adaletin sağlanması amacıyla ve sporun en temel bedellerinden biri olarak kabul edilmesi amacıyla Fair Play dünyanın en üst liglerinde uygulanmaya başlandı. Türkiye’de grup sporları içerisinde en nezih spor olan voleybol en önemli sporlardan biri haline gelmiştir.Bu uygulama ile sadece müsabakalardaki performanslar değil, aynı zamanda spora uygun ahlaki değerler ve karakterler de kazandırılmaktadır. Türkiye’nin en başarılı takım sporu olan voleybolda ruh sahaya yansıyacak.Lig ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde uygulanacak Fair Play Green Card uygulaması birçok ülkede resmi spor kuruluşları tarafından tanınan bir kavramdır. • Uygulama kapsamında maç içerisinde yapılacak hatalarda sıralamaya bakılmaksızın görevliler yardımcı olmak amacıyla yapacakları açıklamalardan dolayı maçın başhakemi tarafından Yeşil Kart ile ödüllendirilecektir. Görüntü Değerleme Sistemine (GDS) geçmeden önce hakemlerin hatayı tespit etmesi. Dönem sonunda TVF tarafından yapılacak değerlendirmede, dönem içerisinde Yeşil Kart ile gösterilen hareketler puanlanacak ve Yeşil Kart görerek en çok puan alan ilk üç takım/takım üyesi ödüllendirilecektir. TVF tarafından. Fair Play Green Card başvurusu asılları 2023-2024 dönemi öncesi ayrıca duyurulacaktır.

Fair Play, sadece sporcuların, antrenörlerin, taraftarların ve hakemlerin maç esnasında adil ve dürüst bir şekilde rekabet etmesi için değil, insanlar arasında saygı ve hoşgörünün artması için de hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bir kavramdır.”

haber-yakutiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu