Yaşam

Güldür Güldür Show 348. Bölümden Skeçler

‘Güldür Güldür Show’un 348. bölümündeki skeçler şöyle:

PAŞA ABİ 8 SİNEMA

Bahadır, Fikri, Çiçek, Yeter, Hayati, Nazlı ve İbrahim her zamanki gibi bedava yemek için Paşa ağabeyin evine gelirler. Hayati’nin yeğeni Jale, Paşa ile röportaj yapacak.

Paşa bu kez yönetmen olmaya karar verir. Jale sorduğu sorulara saçma cevaplar alınca dayanamaz ve sonunda ayrılır. Paşa’nın yeni satın aldığı buhar odasını kullanan Fikri ortadan kaybolunca herkes onu aramaya başlar.

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR

Mesut, eşi Burcu’nun estetik ameliyatını durdurmak için Burcu’nun annesi Nazlı ve babası İbrahim’den yardım ister. Ailesi bile ilk başta Burcu’yu tanıyamaz.

Polis, Burcu’nun kayıp kimliğini ona teslim etmeye gelir ama kimlikteki fotoğrafın Burcu’nunkinden farklı olması evde işler karışır.

ŞİMDİ EVDEN GETİRİYORUM KARDEŞİM

Fikri, arkadaşları Çiçek, Ozan ve Jale ile müdavimi olduğu kaliteli bir restorana gider. Ancak Jale ekonomik sebeplerden dolayı yemeğini ve kahvesini yanında getirmişti.

Garsonla tartışan Fikri, restorandan çıkıp tiyatroya gitmeyi teklif eder ama Jale’nin evden getirdiği şey sadece yemek ve kahve değildir.

AYDINLANDIM

Nazlı, çocukları Çiçek ve Ozan, babaları Hayati’nin neşeli ve pozitif ruh halini anlayamazlar. Herkes o yaşlı saldırganın neden gittiğini sorguluyor, hatta onun hasta olduğunu düşünüyor. Komşuları gelip Hayati’nin mutlu halini düzeltmeye çalışır ama başaramazlar.

TRUVA ATI

Sadık ve Mustafa’ya savaşı kazanmaları karşılığında bir at hediye edilir. İsmail, İbrahim, Fikri ve Hüseyin onları atın içine sakladılar. Gece saldıracaklarını sanırlar ama Hüseyin, hükümdarın karısı başkasına kaçtı diye savaşmak istemez. Hüseyin’i kimse ikna edemez. Hüseyin’in söylediklerine inandıkları gibi İbrahim attan çıkınca at kötü koktuğundan kavga etmek zorunda kalırlar.

ÇAYCI KARDEŞ

Yeter, Çiçek, Jale ve Feride’nin erkeklerle ilgili yorumlarına Çaycı Nazlı abla da katılıyor. Biraz eski kafalı olan Nazlı abla, söyledikleriyle kızların kafasını karıştırır. Nazlı’nın dediğini yapmaya başlayan kızlar bu durumdan hoşlanmaz ve eski hayatlarına dönerler.

29 EKİM ÖZEL

Mustafa, Sadık, Hüseyin, İsmail, Paşa ve Mesut askerdir. Hayati komutan Ozan onun yardımcısıdır. Yiyecek olmadığı için askerler kompostoyla besleniyorlar.

Nazlı uzaktan cepheye gelir, son tavuklarını pişirip askerlerin önüne getirir. Hayati’nin görevi sayıca çok olan düşman askerlerini durdurmaktır.

Bütün askerler sayının önemli olmadığını söyleyerek son mektuplarını yazıp gönderirler. Ardından Aziz, Kafi, Bahadır, Feride, Burcu, Jale, Fikri, Çiçek ve İbrahim gelir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla saygı ve anma konuşmaları yapılıyor.

Kaynak: Magazinkolik / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu