Ekonomi

Hagerty ilk çeyrekte güçlü gelir artışı kaydetti, ancak EPS tahminlerini kaçırdı

TRAVERSE CITY, Mich. – Otomotiv tutkunu markası ve özel araç sigortası sağlayıcısı Hagerty, Inc. (NYSE: HGTY), 2024 yılının ilk çeyreğindeki gelirinin %24 artışla 271,7 milyon dolara yükseldiğini ve 265,55 milyon dolarlık analist konsensüsünü aştığını bildirdi.

Ancak şirket hisse başına kazanç (EPS) tahminlerini kaçırarak hisse başına beklenen 0,03$’a kıyasla hisse başına -0,04$ zarar açıkladı.

Şirketin ilk çeyrek performansı, yazılı primin yıldan yıla %19 artarak 218,3 milyon dolara ulaşması ve faaliyet geliri marjının bir önceki yıla kıyasla 1.210 baz puan genişlemesiyle dikkat çekti. Net gelir, bir önceki yılın zararına kıyasla 23,2 milyon $ artışla 8,2 milyon $’a yükselerek kayda değer bir iyileşme göstermiştir. Düzeltilmiş bir ölçüt olan düzeltilmiş FAVÖK de önemli bir gelişme göstererek 20,6 milyon dolar artışla 27,3 milyon dolara ulaştı.

Hagerty’nin CEO’su McKeel Hagerty, güçlü üst düzey ivmeyi ve marj artışını bir önceki yıl üstlenilen girişimlere bağladı. Şirketin kârlılığa odaklanması, tarihsel olarak mevsimsel olarak zayıf bir çeyrek olan bu dönemde net gelir ve düzeltilmiş FAVÖK’te önemli iyileşmeler sağladı. Hagerty ayrıca şirketin verimli bir şekilde yeni müşteriler kazanmasının ve mevcut müşterilere hizmet vermesinin faaliyet marjının artmasına katkıda bulunduğunu vurguladı.

Belirsiz makro ortama rağmen Hagerty, 2024 görünümünü teyit ederek gelir büyümesinin ve marj genişlemesinin devam etmesini bekliyor. Şirket, yazılı prim büyümesinin %13-14, toplam gelir büyümesinin %15-17, net gelir büyümesinin %116-148 ve düzeltilmiş FAVÖK büyümesinin %41-53 olmasını öngörüyor.

2024’ün temel iş öncelikleri arasında üye deneyimini geliştirmek, sigorta tekliflerini genişletmek ve Hagerty Marketplace’i koleksiyoner otomobil işlemleri için güvenilir bir platform olarak inşa etmek yer alıyor. Şirket ayrıca sadakati artırmayı ve yenilemeleri ve yönlendirmeleri teşvik etmeyi amaçlıyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Hagerty’nin yürürlükteki poliçelerini elde tutma oranı %88,7 olarak gerçekleşerek güçlü bir müşteri sadakati göstermiş ve şirket 82 sigorta net destekleyici puanı elde etmiştir. Maliyet sınırlama ve kaynak önceliklendirme girişimleri genel ve idari hizmetlerde %7,1’lik bir düşüşe yol açarken, maaş ve yan haklardaki büyüme %1,6 ile sınırlı kaldı.

Şirketin ilk çeyrek mali sonuçlarına göre, güçlü yazılı prim büyümesi ve bir önceki yıla göre artan kota payı sayesinde kazanılan prim %29 artarak 151,6 milyon dolara ulaştı. Üyelik, pazar yeri ve diğer gelirler yıllık %18 artışla 31,2 milyon $’a yükselirken, sadece pazar yeri gelirleri yıllık %58 artışla 10,5 milyon $’a ulaştı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu