Haber

HDP’nin ‘Benim Evim Senin Evin’ kampanyası

HDP Diyarbakır İl Teşkilatı, Maraş’ta meydana gelen depremin ardından kentte ortaya çıkan konut sorununu çözmek ve fahiş kira artışlarına karşı “Benim Evim Senin Evin” kampanyasını başlattı. Kent halkını depremzedelere kapılarını açmaya ve dayanışma ağını güçlendirmeye davet eden HDP, “Birlikte başaracağız” ifadesini kullandı.

‘ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE GEÇİRECEĞİZ’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, kampanyaya ilişkin HDP’nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, “Amed her zaman dayanışmayla kendi yaralarını sarmayı başardı. Deprem nedeniyle fahiş kira artışlarının olacağı dedikoduları bizleri derinden üzmüştür. ‘Benim evim sizin yuvanızdır’ diyerek bu zor günleri hep birlikte aşmak, birliğimizi güçlendirmek ve mazlumların yanında duruşumuzu sürdürmek boynumuzun borcudur. Birlikte başaracağız.”

HDP İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy da Twitter hesabından kampanyayla ilgili şunları ifade etti: “Halkımızı, acı ve mağduriyetleri fırsat bilenlere, fırsatçılık yapanlara karşı toplumsal değerlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

kucukcekmeceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu