Yaşam

MARC JACOBS TARAFINDAN FENDI

Marc Jacobs’un FENDI yorumu, samimiyetin çok değerli olduğu ve her zaman stratejiden daha fazlasını ifade ettiği dostluk ve eğlence ruhunu kullanarak, FENDI’nin ikonik silüetlerini ve Baguette ve Peekaboo gibi çantalarını yeniden icat eden bir koleksiyon. Kim Jones’un uzun süredir arkadaşı ve akıl hocası olan Marc Jacobs, bu koleksiyon hem bu kişisel ilişkiyi hem de bir moda evi ve ikonik bir pop ürününün doğum yeri olarak FENDI’ye olan bağlılığını yansıtıyor.

Nadiren kendi alanının ötesine geçerek daha geniş bir kültüre geçebilen bir moda modülüdür, ancak Baguette tam da bunu yaptı! FENDI by Marc Jacobs koleksiyonu, 25. yılında Baguette’in pop kültür tarihindeki yerinin damgasını vurduğu şehir New York ile birlikte hem bir yorumu hem de bir kutlamayı simgeliyor.

İlhamını çantanın kendisinden alan, zamanın anlarını bir araya getiren, bir mekanın ruhu ve coğrafyası olan Baguette, hem giyim hem de aksesuar olarak pek çok farklı formda hayat buluyor. İkonik bir kesimin yanı sıra tasarımcıyı da yansıtan koleksiyon, giyenin neşe ve kutlama duygusunu asla ihmal etmiyor.

Şehirdeki lüks ve pratiklik, fazlalık ve gerçeklik gibi zıtlıkların keskin romantizminde, Baget ile tasarlanan tüm bölümler, hem tarihte bir an hem de günümüzde devam eden bir sürecin parçası olarak yansıtılıyor.

Marc Jacobs için, koleksiyondaki tüm kostüm konseptleri kaybolurken, başka bir zamanın büyük ölçekleri bugünün mütevazi kökenleriyle tezat oluşturuyor. Işıltılı ve cesur New York’un yansıması olan balon etekler, jean ceketler ve pelerinler, ışıltılı ve metalik dokularla buluşuyor. Şehrin sokaklarında görülebilen cam cephelerden ilham alan silüetler, koleksiyondaki göz alıcı stillere de yansıyor.

Koleksiyon hakkında konuşan Fendi Sanat Müdürü Kim Jones, “Marc’ın Amerika’da modanın kralı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, özellikle logolar söz konusu olduğunda, marka oluşturma ve deneme konusunda da ustadır. Marc bir FENDI koleksiyonu tasarladı – bu bir işbirliği değil, bir yorum. “İstediğini yapmasına izin verilen bu koleksiyonda aşırı bir özgürlük ve neşe duygusu var.” “Tek bir kelime söyleyebilirim: Fendiroma. Ve bu gerçekten bir kelime! Fendiroma bambaşka bir dünya… Ve bir sözüm daha var: Baget. Bu bir çanta ve böyle ikonik bir çantadan çekinecek biri değilim” diyen Marc Jacobs, koleksiyonun merkezindeki stil ikonunun altını çiziyor.

İlkbahar 2023 kapsül koleksiyonu olarak tasarlanan Fendi by Marc Jacobs, Mayıs ayında Fendi butiklerinde ve internet sitesinde satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu