Ekonomi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kaba Yem Üretim Merkezleri İle Hayvancılığı Destekliyor

Muğla’da kooperatiflerle iş birliği yaparak arazilerini kaba yem üretim merkezlerine çeviren Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetle 434 dönüm arazide kaba yem üretti.

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden yararlanan ve belediye ile işbirliği yapan kooperatif liderleri ve ortakları, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundular. Büyükşehir Belediyesi’nin Kaba Yem Üretimi projesi çerçevesinde, bölgedeki tarımsal kalkınma kooperatifleri ve ortaklarını desteklemek için Milas Belediyesi ile Milas Ziraat Odası arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Hayvancılıkta girdi maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle günlerce sıkıntılı günler geçirdiklerini dile getiren kooperatif liderleri, Büyükşehir Belediyesi’nin, Büyükşehir Belediyesi’ne ait arazileri bedelsiz olarak yem bitkileri üretimine açmasının hayvancılıkla uğraşan üreticilere büyük katkı sağladığını ve bu zor günlerde yeni bir soluk olduğunu belirtti.

Başkan Gürün; “Üreten çiftçilerimizin her zaman yanındayız”

Muğla’da tarımsal kalkınma, kooperatiflerle üretim ve üreticinin emeğinin karşılığını alması için değerli adımlar attıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, üreten köylüyü çiftçi yapmak için çalışmaya devam edeceklerini bildirdi. milletin efendisi.

Başkan Gürün; “Muğla, Seydikemer’den Bodrum’a kadar uzanan verimli toprakları ile Türkiye tarımında söz sahibi illerden biridir. Dünyanın kendine özgü ve en kaliteli ürünlerine sahip olan Muğla’da biz tarıma, köylümüze ve köylümüze büyük önem veriyoruz. Bu nedenle tarım alanlarımızda kooperatiflerimizle birlikte kaba yem üretimi yapmaktayız.Üretime verdiğiniz emekten dolayı siz, ücretli kooperatif ortaklarımız ve firmamızdan ziyaretimize gelen tüm ortaklarınıza teşekkür ederim. .” – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu