İş

MÜSİAD ve Hedef Portföy İş Birliğiyle Girişimcilere Destek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Gaye Portföy iş birliğinde, Türkiye’nin girişimcilik ekosistemini desteklemek ve büyüme potansiyeli olan girişimleri desteklemek amacıyla MÜSİAD üyelerine özel Bağımsız Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu gong töreninde açıklandı. Borsa İstanbul’da düzenlendi.

Toplantıya Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı ve yönetim kurulu üyeleri, Maksat Holding Yönetim Kurulu Lideri Namık Kemal Gökalp ile Gaye Portföy Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Güner katıldı.

Çan töreninde konuşan MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Asmalı, “Üyelerimizden gelen uzun vadeli talep doğrultusunda başlattığımız çalışmalar tamamlandı. Toplanan sermayeyle oluşturulan bu fon, Türkiye’nin geleceğine yatırım anlamına geliyor. Bugün, MÜSİAD olarak çok heyecanlı ve gururluyuz, çok şükür güzel bir çalışmayı tamamladık, şimdi sıra meyvelerini toplamaya geldi.” İfadelerini kullandı.

Hisseleri sadece dernek üyelerine satılan Müstakil Özel Girişim Sermaye Yatırım Fonu’nun faaliyete geçtiğini duyurmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Asmalı, hızlı büyüme ve değer yaratma potansiyeli olan önemli girişimleri de bünyesinde barındıracaklarını belirtti. MÜSİAD üyelerinin sermayelerini birleştirdiği bu fonda oluşum.

“Doğru ticari hedefe yürüyeceğiz”

Asmalı, MÜSİAD’ın büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“(MÜSİAD) yurt içi ve yurt dışındaki güçlü ağı ile birçok noktaya ulaşabilmektedir. Uzman gruplarımız birçok şubeden oluşan bu yatırım alanlarını inceleyerek yatırımcılarımıza duyuracaktır. Faaliyetleri ve çalışma sistemi hazırlanan bu fon ile Üyelerimiz İştirak Finans ilkelerine uygun olarak sermayeleriyle yatırım yapabilirler.” Büyük yatırımları birleştirip kurmayı hedefliyoruz. MÜSİAD olarak işletmelere yatırım yapılmasını sağlayacağız ve yatırımların getirisini yatırımcılara bizzat ulaştıracağız. Bu işe başladığımızda da söylediğimiz gibi hem yatırımcı üyelerimizle hem de girişimci üyelerimizle ortak ve gerçek bir ticari hedefe doğru yürüyeceğiz. Finansmana erişimin zor olduğu bir ortamda. “Sermayemizle kurduğu bu yatırım fonunun yapacağı yatırımlar ve gençlere vereceği desteklerle büyümeye ve gelişmeye devam edeceğine inanıyorum. Girişim sermayesi yatırım fonumuz ülkemize ve MÜSİAD’a hayırlı olsun. “

“Girişimcilere öncülük etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz”

Target Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp, MÜSİAD ve Hedef Portföy’ün ortak vizyonu sonucunda girişimcilik ekosistemini desteklemek ve yeni girişimcilerin önünü açmak amacıyla bu projeye imza attıklarını belirterek, “Bu projeye imza atacağız. Girişimcilere öncü olmaya ve destek olmaya devam ediyorum. İşbirliklerinden dolayı MÜSİAD ailesine kurumum adına teşekkür ediyorum.” “Amacımız Türk sanayisine ve iş dünyasına katma değer yaratmak. MÜSİAD ile birlikte oluşturduğumuz Bağımsız Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile farklı sektörlerden başarılı sonuçlar üretecek girişim ve yatırımcıları bir araya getirerek Türkiye’nin geleceğini birlikte inşa edeceğiz. ” Şu şekilde konuştu:

14 binden fazla üyesi bulunan MÜSİAD, Bağımsız Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile girişimcilere finansal destek sağlamayı, iş birliği fırsatları yaratmayı ve gerçek yatırım fırsatları sunmayı hedefliyor. Fon, teknoloji, inovasyon, enerji, sağlık, eğitim ve daha birçok sektörde faaliyet gösteren ve potansiyeli olan girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor.

Fon aynı zamanda Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve yeni iş fırsatlarının ortaya çıkarılmasına katkıda bulunmayı, girişimcilik ruhunu ve yenilikçiliği teşvik ederek Türkiye’nin uluslararası pazarda rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu