Haber

Neova Sigorta, sigorta branşında özel binek araç pazar payını yüzde 5’e çıkardı.

Sigorta branşının lider şirketlerinden Neova Sigorta, 2023 yılında kasko branşında hem poliçe sayısında hem de prim üretiminde büyümeyi başardı. Sigorta paketleriyle müşterilerine avantajlı seçenekler sunan Neova Sigorta, portföyünü artırdı. Özel binek otomobillerde prim üretiminde 2022 yılına göre yüzde 135,3 artış elde ederek pazar payını yüzde 5’e yükselten Neova, Türkiye Sigorta Birliği’nin kasım ayı verilerine göre sigorta pazar payında 8’inci sırada yer aldı.

Teknoloji odaklı yenilikçi ürünleri ve müşteri odaklı hizmetleriyle sektördeki başarısını artırmayı hedefleyen Neova Sigorta, 2023 yılında 2,5 milyarın üzerinde kasko primi üretti. Sigorta branşında müşterilerine sağladığı avantajlarla öne çıkan Neova, , satış kanallarına özel oluşturduğu beş farklı sigorta paketiyle müşterilerine hem fiyat hem teminat açısından daha fazla seçenek sunuyor. Paketlerde yer alan Sınırsız İhtiyari Mali Sorumluluk (İBB) sigortası da paketleri müşteriler açısından daha cazip hale getiriyor. Kasko branşında 2022 yılına göre yüzde 81,5 büyüme kaydeden Neova Sigorta, özel binek otomobil prim üretimini yüzde 135,3 artırarak pazar payını yüzde 5’e çıkardı. Bu dönemde hem poliçe sayısını hem de prim üretimini artırmayı başaran Neova, Türk Sigorta Birliği’nin kasım ayı verilerine göre sigorta pazar payında 8’inci sırada yer aldı.

“2023 yılında kasko prim üretimimizi yüzde 81,5 artırdık”

Kasko branşında 2023 yılı büyüme rakamlarına ilişkin açıklama yapan Neova Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya, şunları söyledi: “Neova Sigorta olarak müşterilerimizin beklenti ve taleplerini tam olarak karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. . Acente kanalında kasko prim üretiminde 2022 yılına göre yüzde 87,3 artış elde ettik. Özellikle son dönemde odaklandığımız alanlardan biri olan özel binek otomobillerde prim üretiminde 2022 yılına göre yüzde 135,3 artış elde ettik. Bu sayede 2022 yılında yüzde 3,7 olan pazar payımızı yüzde 5’e çıkardık. Önümüzdeki dönemde bu alandaki başarımızı artırmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik yaklaşımımız doğrultusunda çevre dostu uygulamalara değer veriyor ve yatırımlarımızı bu alana yoğunlaştırıyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimize sunduğumuz ürünlerden biri olan elektrikli araç sigortası ürünümüzü önümüzdeki dönemde daha da geliştirerek pazar payımızı artıracağız. Neova Sigorta olarak daha fazla müşteriye ulaşmak için satış kanallarımızı artırmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Geniş hizmet ağımız ve hasar sonrası hızlı müdahalemizle müşteri memnuniyetine odaklanıyoruz. Kişiye özel, avantajlı fiyatlar sunarak daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. “Teknolojiyi aktif olarak kullanarak hem satış kanallarımızı destekliyoruz hem de sigorta ürünümüzü geliştiriyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu