Haber

Pakistan Büyükelçisi: Uluslararası sistem verdiği sözleri yerine getiremiyor

Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Yusuf Cüneyd, Filistin ve Keşmir’de devam eden çatışmaların, uluslararası sistemin verdiği sözleri yerine getiremeyeceği acı gerçeğini vurguladığını belirtti.

Türk Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) İstanbul’da düzenlediği, çok sayıda sivil toplum kuruluşu yetkilisi ve uluslararası öğrencinin katıldığı “Keşmir Kara Günü” etkinliğinde konuşan Cüneyd, Pakistan’ın Keşmirlilere siyasi, manevi ve diplomatik desteğini sürdüreceğini belirtti. Yasal özgürlük davaları.

Cüneyd, Türkiye’ye Keşmir konusundaki ilkeli duruşundan dolayı teşekkür etti. Junayd, Filistin ve Keşmir’de devam eden çatışmaların, zayıfların işgal altında çürümeye ve güçlülerin cezasız bir şekilde öldürmeye devam etmesi nedeniyle uluslararası sistemin vaatlerini yerine getiremediği acı gerçeğini ortaya koyduğunu söyledi.

Uluslararası İslami Öğrenci Örgütleri Federasyonu (IIFSO) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Faysal ayrıca uluslararası toplumu, Hindistan’ın Keşmir’deki insan hakları ihlallerinden sorumlu tutulması ve Jammu ve Keşmir ihtilafının, Uluslararası Sözleşme uyarınca barışçıl ve adil bir şekilde çözülmesi için üzerine düşeni yapmaya davet etti. BM Güvenlik Konseyi Kararları.

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Muhammad Malik, uluslararası toplumun kendilerine söz verdiği gibi Keşmir halkına yasal olarak kendi kaderini tayin hakkının verilmesi gerektiğini kaydetti.

haber-zara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu