Haber

Rahvan At Yarışları ve Doğu Anadolu Şampiyonası Ardahan’da Yapıldı

Ardahan’da Geleneksel Binicilik SporAt Yarışları Federasyonu tarafından “9. Rahvan At Yarışları ve 7. Doğu Anadolu Şampiyonası” düzenlendi.

Rahvan at kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Ardahan-Artvin yolu üzerindeki Rahvan At Yarışı Sahasında düzenlenen organizasyona 21 ilden 100’e yakın sporcu katıldı.

Yarışları Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, AK Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Yiğit, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Demir, Klasik Sporlar Branşları Federasyonu yetkilileri ve çok sayıda yarışsever izledi.

Yüzlerce seyircinin heyecanla izlediği yarışlarda sporcular belirlenen kurallar çerçevesinde sıralamaya girmeye çalıştı.

Şampiyonada üçlü tay kategorisinde Veysi Baysal birinci olurken, dörtlü tayda Velit Akyol ve mesnetli kategoride Alparslan Şanlıtürk birinci oldu.

Küçük orta kategoride Şahin Haki, büyük orta kategoride ise Alpaslan Şanlıtürk birinci oldu.

Protokol tarafından dereceye giren sporculara ödülleri verilirken, rüzgarın etkisiyle çadır dönerken, yağışlı hava ve fırtına nedeniyle ödülü Vali Hayrettin Çiçek verdi. – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu