Haber

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Selçuklu Belediyesi tarafından Ardıçlı TOKİ’de yapımı devam eden Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesis’te incelemelerde bulundu.

Selçuklu Belediyesi ilçeye yeni sosyal yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ardıçlı TOKİ yerleşkesine eklenecek sağlık ve sosyal tesiste üretim çalışmaları aralıksız devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, üretimi devam eden tesiste incelemelerde bulunarak, çalışmalarda son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. 9 milyon TL’ye mal olacak tesisin yüzde 70’i tamamlandı.

975 metrekare inşaat alanına sahip olacak Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesisi’nde Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Millet Kahvesi ve Muhtar Ofisi yer alacak. 2 katlı olarak planlanan tesisin zemin katında Aile Sağlığı Merkezi, bodrum katında ise 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Millet Kahvesi ve Muhtarlık bulunacaktır.

“ARDÇLI’YA TÜM VATANDAŞLARIMIZA HİZMET VERECEK BİR TESİS VERİYORUZ”

Selçuklu’da sağlık hizmetleri çemberine bir yenisini eklediklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Ardıçlı bölgesinde Ardıçlı TOKİ konutlarının bulunduğu bölgedeyiz. Burada 5 bin konutluk TOKİ konutlarının inşaatı devam ediyor. Konya’mıza ve Selçuklularımıza bu ölçekte bir TOKİ kazandıran Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Belediyeler olarak bu bölgede tüm vatandaşlarımıza hizmet edecek sosyal tesisler ve sağlık tesisleri üretmek için elimizden geleni yapıyoruz.

TOKİ bölgesinde yapımı devam eden aile sağlığı merkezimizin önündeyiz. Burada inşallah tamamlandığında 5 hekimli Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetlerini içeren toplam 925 metrekare büyüklüğünde ve üretim maliyeti 9 Milyon TL olan bir tesisi daha Selçuklularımıza kazandırmış olacağız. Merkez, Millet Kahvesi ve muhtarlık.

Burada tüm sıradan vatandaşlarımızın rahatlıkla hizmet alabileceği Aile Sağlığı Merkezi ile birlikte Millet Kahvehanemizde çok değerli bir işlevi yerine getirecektir. Çünkü gençlerimiz buraya gelip kitaplarını okuyup ders çalışabilecekler. Aynı şekilde büyüklerimiz de bu mekanda rahatlıkla çaylarını içip sohbet edebilecekler. Aile Sağlığı Merkezi, Millet Kahvesi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi ve muhtarlığımızın Ardıçlı Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.” Söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu