Haber

Sıcak Hava ve Yoğun Trafik İstanbul’da Su Satıcılarının Gelirlerini Artırıyor

İSTANBUL’da trafiğin yoğun olduğu bölgelerde su satan seyyar satıcıların gelirleri son günlerde artan hava sıcaklıklarıyla birlikte arttı. Hem trafiği hem de kendi canlarını tehlikeye atan satıcıların günlük gelirlerinin 300 ile 500 lira arasında değiştiği öğrenildi. Günde 7-8 kasa su sattığını belirten Ahmet Acar, “Zor ama geçindirecek bir ücret” dedi. 15 yıldır karayollarında su sattığını belirten Bayram Kaya, “Su 6 lira. Çok şükür 500 lira kazanıyorum” dedi.

İstanbul’da 30 derecenin üzerindeki sıcaklıklar sokağa çıkan vatandaşlar için risk oluştururken, trafikte su satan seyyar satıcıların işine yaradı. 16 milyondan fazla insanın yaşadığı İstanbul’da hava çok sıcak ve yoğun trafik su satıcılarının ekmek kapısı haline geldi. Otoyolda su satan seyyar satıcıların canlarını ve trafiği riske atarak günde 300 ila 500 lira arasında kazandıkları ortaya çıktı. Su satan seyyar satıcıların aylık geliri 15 bin liraya kadar çıkıyor.

“GÜNDE 300-400 LİRA KAZANIYORUM”

Günde 7-8 kutu su sattığını belirten Ahmet Acar, “25 yıldır bu işi yapıyorum. Zor ama geçindirecek bir ücret. Günde 300-400 lira kazanıyorum Allah razı olsun. Günde 7-8 kutu satıyoruz. Birini 5 liraya satıyoruz.”

Abdullah Coşkun ise ilgisinin belli olmadığını belirterek, “Trafike bağlı. Günde 3-4 saat çalışıyorum. Kazancım belli değil. Bazen 200 lira bazen 100 lira kazanıyorum.” 15 yıldır bu işi yaptığını ifade eden Bayram Kaya, “Su 6 lira, işim iyi çok şükür. Ne kadar kazandığımı söylersem bereket gider. Allah’a şükür 500 lira kazanıyorum.”

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu