Ekonomi

TÜİK 11 sözleşmeli personel istihdam edecek

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tam zamanlı istihdam edilmek üzere 11 sözleşmeli BT çalışanı alımı yapacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre TÜİK, Yazılım Daire Başkanlığı ile Ağ ve Sistem Yönetimi Daire Başkanlığı emrinde tam zamanlı çalıştırılacak sınavla 11 sözleşmeli bilişim personeli istihdam edecek.

Adaylar sınav duyurusunu Strateji ve Bütçe Başkanlığı, TÜİK ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı Platformu (CBİKO) internet sitelerinden inceleyebilecek.

Başvurular 19 Nisan saat 18:00’e kadar devam edecek. Adaylar ilan edilen durumlardan sadece biri için başvuru yapabilirler. Kriterleri sağlayan adaylar, başvurularını elektronik ortamda TÜİK ve Mesleki Kapı Kamu İşe Alım Servisi veya Mesleki Kapı internet adresleri üzerinden yapacaklardır. Şahsen yapılan başvurular, posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Genel ve özel koşulları sağlayan adayların listesi 2 Mayıs’ta TÜİK’in internet sitesinde ilan edilecek. Yazılı tebligat veya tebligat yapılmayacaktır. Sınava girmeye hak kazanamayan adaylara rastgele bildirim yapılmayacaktır.

Sınavlar 11-12 Mayıs Tarihlerinde Yapılacak

Sınav, 11-12 Mayıs tarihlerinde saat 09.30’da Ankara-Çankaya’da TÜİK Cumhurbaşkanlığı Binası’nda uygulamalı ve sözlü olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Sınavda başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir. Sınav başarı puanı yüzde 50 uygulamalı sınav ve yüzde 50 sözlü sınav şeklinde ödenecek.

Uygulamalı ve ilahiyat sınavı sonuçları www.tuik.gov.tr ​​adresinde ilan edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu