Haber

Ulusal Gururumuz! New York Times Dergisi İnternetin Sultanlarını “Türkiye’nin Kahramanları” Olarak Adlandırdı

Son aylarda ülkemizi başarıyla temsil eden ve Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı yenerek altın madalya kazanan A Milli Kadın Voleybol takımımız, bizleri gururlandırmaya devam ediyor! Dünyanın en ünlü gazetelerinden New York Times, final öncesinde yayımladığı yazıda Netin Sultanlarını ‘Türkiye’nin kahramanları’ olarak nitelendirdi.

Detaylar için lütfen…

Aylardır ülkemizi dünya çapında temsil ederek büyük bir başarıya imza atan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, dün akşam Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 mağlup ederek hepimizi gururlandırdı.

Sultanlarımızın başarısı bizi gururlandırmakla kalmadı, dünyanın çeşitli medya kuruluşlarında da yer aldı!

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, İnternetin Sultanlarını ülkemizin “kahramanları” olarak nitelendirdi.

Ben Hubbard ve Gülsin Harman’ın yıldız sporcularımızla ilgili yazdığı yazıyı okuyun. ‘Türkiye Tüm Zorluklara Rağmen Kahramanını Kadın Voleybol Takımında Buldu’başlık verildi.

Yazıda, A Milli Kadın Voleybol Takımımızın şampiyonluk maçlarındaki performansına değinilerek, kadın sporcuların üstün başarılarının genç kadınlar için önemli bir adım olduğuna değinildi.

Yazıda, Türkiye Cumhuriyeti’nin laik bir millet olarak 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğu, yıldız oyuncularımızın Türk kadınları olarak Atatürk ilkelerine uyarak ülkemizi başarıyla temsil ettiklerine değinildi.

Yazıda yine oyuncumuz Ebrar Karakurt’un özel hayatına yönelik medyada yer alan korkunç yorumlara ve sosyal medya paylaşımlarına yapılan eleştirilere değinildi.

Bazı bölümleri şu şekilde bırakalım:

“Bazı aşırı muhafazakarlar kadın sporculara ‘İslami değerleri aşağıladıkları’ gerekçesiyle saldırırken, hayranları onları, pek çok kadının henüz sosyal eşitliğe ulaşamadığını düşündüğü bir ülkede kadınların güçlenmesinin simgeleri olarak övüyor.”

“Ve ekibin başarıları, yüksek enflasyon, siyasi kutuplaşma ve Şubat ayında 50.000’den fazla insanın ölümüne yol açan yıkıcı depremlerin ardından yavaş yavaş toparlanmaya çalışan Türkler için memnuniyet verici bir gelişme.”

Ben Hubbard tarafından yazılan makalenin tamamını okuyun buradanUlaşabilirsin.

semdinli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu