Haber

Atakum Belediye Başkanı yeşil alan satışına karşı çıktı

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kurupelit Yat Limanı bölgesindeki yeşil alanın satış kararıyla ilgili olarak, “Atakum’un biraz korunması gerekiyor. Atakum halkı, Samsunlular, gelecekler adına. İç Karadeniz’den gelip kumsalda tatil yapanlar lütfen bu kararından geri adım atsınlar.”

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı olağan meclis toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Körfez Mahallesi’ndeki Atakum’un marina alanındaki alanın satışının yer aldığı toplantının gündem maddesini eleştirdi.

“LÜTFEN KARARINIZI GERİ VERİN”

Satılacak alanın Atakum için değerli bir yer olduğunu belirten Lider Deveci, “Bu değeri siz de biliyorsunuz. Satmayı düşündüğünüz o alan bizim sahildeki tek yeşil alanımız. Oradaki imar çalışması çok iyi olmadı. gerçek aslında.Mahkeme bu bölge için birkaç kez infazı durdurdu.Buradaki belediye ileri gelenlerinin yarısından fazlası Atakum’da yaşıyor.Atakum’un biraz korunması gerekiyor.Buralar bir daha benzerinin üretilemeyeceği yerler.Öneriyorum. sizlerin ve meclis üyelerimin bu gayrimenkulün satışında biraz daha titiz davranıp, satış kararından caymalarını rica ederiz.Atakum sakinleri, Samsun sakinleri, İç Karadeniz’den gelip kumsalda tatil yapacaklar adına, lütfen bu karardan geri dönün” dedi.

“KÖTÜ BİR ŞEHİR KURULDU”

Başkan Deveci, Atakum’un altyapısıyla, mimarisiyle, planlamasıyla bakımsız bir şehir olduğunu belirterek, “Atakum Belediye Başkanı olarak bunu söylüyorum. Her yönden kısıtlandım, engellendim. Elimden geleni yapıyorum. Yeşil alanı çeviriyorum. Şehrin tepesinde imar, altında da imar haline getirmek için şunları söyledi: “Park yaptım.

İlgili unsur oy birliği ile kabul edildi.

narmanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu