Haber

Erzurum Jandarma Düzenleyen Dev Uyuşturucu Operasyonu

Jandarmadan dev uyuşturucu operasyonu

ERZURUM – Erzurum Valiliği’nden yapılan açıklamada; Oltu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda; Erzurum İl Jandarma Komutanlığı, 16 Haziran 2023 Cuma günü saat 05.30’da Erzurum ili Oltu ilçesi, Ağrı, İstanbul, Hatay ve Bursa illerinde uyuşturucu ticareti yapan ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanan/satın alan 102 kişiye eş zamanlı operasyon düzenledi. ve 99 kişi öldü. 3 kişinin yakalandığı belirtilirken, 3 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyonlarda; “10 Ekim 2022’de başlayan eylemde 21 kişi tutuklandı. Bu yakalamalarda 2 adet ruhsatsız 9 mm tabanca, 126 gr. metamfetamin, 36 gr. bonzai ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi, 4 şüpheli tutuklandı. sevk edildikleri adli merciler tarafından.” söylendi.

16 Haziran 2023’te gerçekleştirilen operasyonla ilgili olarak, “Hedef şahısların ev ve işyerlerinde yapılan arama sonucunda 510 gram metamfetamin, -550 gram esrar, 3 adet uyarıcı hap, 1 adet hassas terazi, 1 adet ruhsatsız pompa ele geçirildi. tabanca, 1 adet havalı tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet 9 mm tabanca fişeği” ele geçirildi.

Valilik açıklaması; İlgili mevzuatın verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile asayiş ve asayiş görevlerinin yerine getirilmesine azim ve kararlılıkla devam edildiği belirtildi.

hazroajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu