Haber

Bursa’nın dağlık ilçesinden isyan! Devlet devletin düşmanı oldu

Taha ÇELİKBAŞ – Ömer DEMİR – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) – Bursa’nın dağlık ilçelerinden Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, ilçede 340 dönümlük alana deprem konutu yapmak istediklerini ancak bu projenin bürokrasiye sıkıştığını belirterek, “Devlet adeta bir hale geldi” dedi. Devlet düşmanı!” isyan etti.

İlçe içerisinde 340 dönümlük alana deprem sığınağı yapmak istediklerini anlatan Önder Aykurt, “Burası 340 dönümlük bir alan. Buranın belediyeye devredilmesi için bugüne kadar çok çalışma yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımız bürokrasinin bazı sakıncalarından bahsederken bazılarına şöyle geliyor: ‘Bu adamlar devletin başı ama ne konuşuyorlar?’ Denilir ama bu konulara girmeden anlaşılamaz. Aslında çok ciddi bir dezavantaj var. “Şu ifadeyi kullanıyorum: Bazı yerlerde devlet devletin düşmanı oluyor” dedi.

“KURUMSAL ÇATIŞMALAR SORUNLARA NEDEN OLUYOR”

Başkan Aykurt, devlet daireleri arasında da anlaşmazlıkların yaşandığını vurguladı.

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, “Birimler arasında çatışmalar yani bir birim ile diğer birlik arasında çatışmalar oluyor ve kendi aralarında dayattıkları kurallar ve kanunlar inanılmaz sıkıntılara neden oluyor.” Buraya lojman yapılsın diye bedava verdiğimiz bir yer. Daha sonra almak istediğimizde bazı memur arkadaşlar sanki babalarının malıymış gibi davrandılar. En son deprem oldu, deprem olduktan hemen sonra aklımıza o geldi ve çok hızlı davrandık. BAKYAPI buraya yaklaşık 120 çalışanını gönderdi ve bunların 90’ı 20 günde hazır hale getirildi. Geriye kalan 60 tanesi ise 45 gün sonra tamamlandı. Şu anda 340 dönümlük bir alan, sıcak suyu getirdiğimizde burası dayanılmaz düzeyde hizmet verecek. Bir gün Bursa’da deprem olsa en eksiksiz hizmeti verecek yerlerden biri burası. Çünkü 8-9 büyüklüğünde bir deprem olsa bile bu binalar devrilir, yıkılır ama insanlığa hiçbir şey olmayacak şekilde yapılmış binalardır” dedi.

kayapinar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu