Haber

CHP’li Milletvekilleri Gaziantep Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

CHP Gaziantep Milletvekilleri Hasan Öztürkmen ve Melih Meriç, Gaziantep Ticaret Borsası’nı (GTB) ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile toplantıya geldi.

Ziyarette CHP’li milletvekilleri borsanın faaliyetleri, hayata geçirdiği projeler ve hedefleri hakkında bilgi aldı, Gaziantep gıda ve tarım şubesinin talep ve önerileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, ziyarette yaptığı konuşmada, geçmiş yıllarda borsa üyelerine yönelik hayata geçirdiği vizyon projeleri ve 2023-2024 hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

GTB’nin, Türkiye’de kendi branşında en iyi olan birçok ulusal ölçekli projeyi hizmete kazandırdığını hatırlatan Akıncı, “Fıstık Lisanslı Depo, Et Borsası ve Borsa gibi şehrimiz ve bölgemiz için büyük önem taşıyan projeleri hayata geçirdik. Pilot Ölçekli Fıstık İşleme Tesisi üyelerimizin hizmetine sunuldu. “En büyük hedefimiz Hububat Ticaret Merkezi’ni Gazi ilimize kazandırmaktır. Hububat Ticaret Merkezi, tarım ürünlerinin işlenmesi, depolanması ve pazarlanması açısından şehrimize önemli bir potansiyel kazandıracaktır” dedi.

Ziyarette Akıncı, borsa üyelerine yönelik yürütülen faaliyetler ve yerel eserlere değer katan coğrafi işaret tescil çalışmaları hakkında da bilgi aktardı.

Akıncı, GTB’nin, Gaziantep’in 23 klasik eserine coğrafi işaret tescil ettirdiğini, bu alanda Türkiye’de il adına en fazla coğrafi işaret tescili çalışmasını yürüten borsa olduğunu belirtti.

CHP Gaziantep Milletvekilleri Hasan Öztürkmen ve Melih Meriç, GTB yönetimini, Gaziantep ekonomisine kazandırdıkları projelerden dolayı tebrik ederek, tarım ve hayvancılıkla ilgili her türlü talep ve çalışmada borsanın yanında olacaklarını belirttiler.

Gaziantep’in ekonomisinin yanı sıra güncel konuların da görüşüldüğü ziyarette CHP’li milletvekilleri, tarım, hayvancılık ve gıda dairesi temsilcilerinin talepleri hakkında bilgi aldı.

Ziyarette GTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kenan Uygur, Enver Çokay, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özmen, Arif Korkmaz ve Genel Sekreter Özgür Bayram da hazır bulundu. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu