Yaşam

Hollandalı öğrenciler Türk Mutfağı’nı Kocaeli’de öğreniyor

Erasmus programı kapsamında Kocaeli’ye gelen Hollandalı öğrenciler, Maide Cafe and Restaurant’ta Türk Mutfağı’nı öğreniyor.

 

Hollandalı öğrenciler Türk Mutfağı’nı Kocaeli’de öğreniyor

 

Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce öğrencinin Türkiye’ye gelmesine olanak sağlayan Erasmus programı, Türk mutfağının kapılarını Hollandalı öğrencilere açtı. Hollandalı öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antikkapı A.Ş.’nin üretim tesisinde ve Maide Cafe and Restaurant’ta Türk Mutfağının nadide yemeklerini öğreniyor.

 

STAJ İÇİN KOCAELİ’YE GELDİLER

Hollanda Schiedam’da bulunan Lentiz Life College gastronomi öğrencileri Erasmus programı ile Kocaeli’ye geldi. Öğrenciler stajlarına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antikkapı A.Ş.’ye bağlı Maide Cafe and Restaurant’ta başladı. Hollandalı öğrenciler Türk Mutfağının eşsiz lezzetlerini Antikkapı’da öğreniyor.

 

TÜRK MUTFAĞININ DETAYLARI

12 Hollandalı öğrenci, Antikkapı A.Ş.’ye bağlı Maide Cafe and Restaurant’ta iki hafta süreyle çalışacak. Hollandalı öğrencilere eğitimleri süresince Türk mutfağının eşsiz lezzetleri Türk şefler tarafından öğretilecek. Öğrenciler ilk günden itibaren Maide Cafe ve Restoran’ın mutfağında pide ve kebap yapmayı öğrendiler.

 

FAVORİ SÜT VE BEACA

Türk Mutfağı’nı çok sevdiğini söyleyen öğrencilerden Manouck van der Plaat, “Türkiye’de staj programı olacağını duyunca hemen başvurdum. Çünkü kolay elde edemeyeceğim bir deneyim olacağını düşündüm. Burada ortam çok güzel. Ben en çok fıstıklı sütlacı ve küçük kase baklavayı seviyorum” dedi. Öğrenciler, bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne ve Antikkapı’ya teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu