Haber

İzmir’de taksi şoförünü vuran saldırgan tutuklandı

İzmir’de taksi şoförünü vuran saldırgan tutuklandı

İZMİR – İzmir’in Gaziemir ilçesinde taksi şoförünü silahla 3 el ateş edip şoförü soyan saldırgan tutuklandı.

Olay, önceki gece saat 03.30 sıralarında Gaziemir ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Buca ilçesi Göksu Mahallesi’nde maskeli müşteriyi alan taksi şoförü Oğuz E. (44), müşterinin talimatı üzerine aracını hareket ettirdi. Taksi şoförü Oğuz E., saldırgan müşteri tarafından bir süre yanlış adreslere sürüldükten sonra istediği adrese geldiğini belirterek aracı durdurdu.

“Borçumuz ne kadar?” diyen saldırgan, cebinden para çıkarıyormuş gibi yaparak “221 lira kardeşim” diyerek yanındaki silahla sürücüyü arka arkaya 3 kez vurdu. Saldırının ardından taksi şoförü Oğuz E. yan koltuğa düşerek acı çekerken, araçtan inen saldırgan ön yolcu kapısını açarak araca girerek yaklaşık 10 dakika boyunca bir şeyler aradı. Araç içi kameraya yansıyan görüntülerden birinde, saldırganın aracın ortasında “Bazı insanlara güvenmeyeceksin” dediği duyuluyor. Yaralı taksi şoförüne tokat attı ve dakikalarca aracın dışında bekledikten sonra olay yerinden ayrıldı.

Saldırgan müşterinin taksi şoförünün dikkatini dağıttığı anlar ise araç içi güvenlik kamerasına yansıdı. Taksi şoförünün bir süre arabayı sürdükten sonra “Buca Belediyesi arkasındaki spor salonuna” gideceğini söyleyen saldırgana “Abi Gaziemir’deyiz” dediği, saldırganın da “Orada olması lazım” dediği duyuldu.

“Biraz soğuk hava alırım diye düşündüm. İnsanları zor durumda bırakamazsınız.”

Görüntülerin bir bölümünde taksi şoförü, “Arabayı yeni aldım. Şoför arkadaşımı bıraktım, eve gidiyordum. Zaten çalışmayacağım, araba bozuk. Arabayı sanayiye bırakacağım” diyor. sabah. Havalar soğur diye düşündüm. İnsanları yolda bırakamazsınız. O maskeyi takarsanız kimse durmaz kardeşim.” Saldırgan, “Ben hastayım o yüzden giyiyorum kardeşim” diyor. Sürücü Oğuz E.’nin, “Ben alırım, neden olmasın? Dışarısı buz gibi bu havada insanları sokakta mı bırakalım?”

celtik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu