Yaşam

Keçiören’de Coşkulu Mahalle Konseri

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle Konserlerinin ilkinde TRT Sanatçıları Zafer Albayrak ve Selma Geçer, verdikleri konserle Keçiörenlilere coşkulu bir akşam yaşattı.

Keçiören Pınarbaşı Mahallesi’nde düzenlenen konsere Belediye Başkanı Turgut Altınok da katıldı. Konserde katılımcılara seslenen Altınok, “Ünlüler var, sanatçılar var. Ünlüler malum ama devlet zanaatkarlarımız orijinal sanatı icra ediyor. Atatürk, ‘Her şey olabilirsin ama baş belası olmayacaksın’ diyor. Gerçek sanatçılarımızı getiriyor ve sizlerle buluşturuyoruz. Konserlerle insanımızı rahatlatmak, gerginlikten uzaklaştırmak istiyoruz. Milli sanat ve kültürümüz Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziğidir. Türkülerimiz tarihimizi, acılarımızı, sevinçlerimizi, ayrılıklarımızı ve mutluluklarımızı anlatır. Bu vesileyle Keçiörenimize gelerek kulaklarımızın pasını silen Selma Geçer ve Zafer Albayrak’a çok teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Başkan Altınok, konuşmasının ardından sanatçılara çiçek takdim etti.

Albayrak ve Geçer, keyifli müzik ve türküler seslendirerek vatandaşlara müzik ziyafeti yaşattı. Konserde bazı vatandaşlar alkışlarla ezgilere eşlik ederken, diğerleri de arkadaş grubuyla eğlenerek renkli görüntüler sundu. Keçiören halkının cümbüşüne Önder Altınok da katıldı.​ ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dulkadirogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu