Haber

CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül, öğretmen atamalarının gecikmeden yapılmasını istedi.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, öğretmen atamalarının gecikmeden yapılmasını istedi.

Sarıgül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin sadece ısısının tükendiğini söyledi; İşsizlik, yoksulluk ve geçim sıkıntısıyla kavrulduğunu savundu.

Ülkenin temel sorunları olan ekonomik sorunların konuşulmadığını belirten Sarıgül, hükümetin emekliye yıl sonuna kadar ‘sabır’ dediğini iddia etti. “Aç emeklinin durumunu tam iktidar anlamıyor” diyen Sarıgül, “İktidar Meclis’i açsın da emekliyi, çarşıyı, pazarı rahatlatsın, ne gerekiyorsa yapalım. Meclis açılsın, açalım. emekliye zam.” söz konusu.

Türkiye’de önemli bir konut sorunu olduğunu belirten Sarıgül, ev sahipleri ile kiracılar arasındaki soruna çözüm bulmak istedi.

Cumhuriyet’in 100. yılında toplumsal barış ve kardeşlik için af talep eden CHP’li Sarıgül, “Af çağrımız Türkiye, siyasi değil, vicdani bir çağrıdır.” terimini kullandı.

Esnafın karşılıksız çekten hapse girdiğini söyleyen Sarıgül, “Esnaf hapiste borçlarını nasıl ödesin? Karşılıksız çek hapis cezasını kaldıralım” dedi. dedi.

Mustafa Sarıgül, polislerin çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirilmesini, sözleşmeli erbaşların da ekibe alınmasını istedi.

Atama bekleyen öğretmenlerin olduğunu belirten Sarıgül, “Atanan öğretmen sayısının 100 bine tamamlanması lazım. Bugün Milli Eğitim Bakanı’nı arıyorum yarın deme, ertelemeyin, mutlaka atamamızı yapın.” öğretmenler.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu