Ekonomi

Tradeweb Markets Lisa Opoku’yu yönetim kuruluna davet ediyor

NEW YORK – Çeşitli finansal araçlara yönelik elektronik pazarların önde gelen operatörlerinden Tradeweb Markets Inc. (NASDAQ:TW), geçtiğimiz Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere Lisa Opoku’yu Yönetim Kurulu’na aldığını duyurdu.

Kariyeri yaklaşık otuz yıla yayılan Opoku’nun son görevi, Ekim 2023’e kadar sürdürdüğü Varlık Yönetimi ve Servet Yönetimi Bölümü bünyesindeki Goldman Sachs Ortak Aile Ofisi Küresel Başkanlığı’dır. Goldman Sachs’ta 2003 yılında başlayan görev süresi boyunca Opoku, 2012 yılında Ortaklığa yükselmiş ve çeşitli liderlik rollerinde bulunmuştur. Sorumlulukları arasında Mühendislik Bölümü, Asya Pasifik Menkul Kıymetler Bölümü ve FICC Banka Kredisi Alım Satım ve Sendikasyon Bölümü’nün Operasyon Direktörü de bulunmaktadır.

Opoku, Goldman Sachs’taki uzun süreli görevinden önce Richards Spears Kibbe & Orbe LLP hukuk firmasında ortak olarak çalışmıştır.

Tradeweb CEO’su Billy Hult, Opoku’nun atanmasından duyduğu heyecanı dile getirerek, finans piyasaları ve coğrafyalar arasındaki geniş deneyiminin şirketin yönetim kuruluna değerli bir katkı olduğunu belirtti. 1996’da kurulan Tradeweb, kurumsal, toptan ve perakende piyasalardaki müşterilerine piyasa erişimi, veri, analitik ve elektronik ticaret çözümleri sağlamasıyla tanınıyor. Şirket, son dört çeyrekte işlem gören günlük nominal değer olarak ortalama 1,4 trilyon doların üzerinde bir değere sahiptir.

Opoku aynı zamanda Minnesota Üniversitesi’nin yönetim kurulunda görev yapmaktadır ve 2022 yılında Barron’s Finans Alanında En Etkili 100 Kadından biri olarak tanınmış ve 2019 yılında Crain’s Teknoloji Alanında Önemli Kadınlar listesine dahil edilmiştir.

Bu makalede yer alan bilgiler Tradeweb Markets Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu