Haber

Türkiye Gazze için tek başına dururken Cumhuriyetin kaygısı yine Müslümanlarladır

İşgal altındaki İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarında 2.055’i çocuk, 1.119’u kadın olmak üzere 5.087 kişiyi öldürdü.

Türkiye, katliamlara en üst düzeyde tepki gösterirken, TBMM’deki tüm tarafların imzaladığı ortak bildiride, “İnsanlık suçu olan bu saldırıları en güçlü şekilde kınıyoruz.” Söylendi.

CUMHURİYETİN SORUNLARI YİNE MÜSLÜMANLAR

Cumhuriyet gazetesi ise ülkenin tüm kesimlerinin birleşerek ortak ses çıkardığı bir dönemde yine dini ve dindarları hedef almaktan vazgeçmedi.

Gazete günlerdir hem manşetlerinde hem de haberlerinde İslam’a değinmekten çekinmiyor.

 

 

10 Ekim:“Sınıf İmamı” başlığıyla öğrencilere manevi rehberlik uygulaması eleştirildi.

11 Ekim:“Mezhepler okul açıyor” başlıklı haberle sivil toplum kuruluşlarının Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol yapması amaçlandı.

15 Ekim:“Ev İçin Mescid” başlığı altında okul öncesi eğitim kurumlarında mescit yapılmasından duyulan rahatsızlık dile getirildi.

16 Ekim:“3. Sınıflarda Ezberleme” başlıklı haberde yine okul öncesi kurumlara mescit yapılmasına karşı çıkan görüşlere yer verildi.

17 Ekim:“Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Yeni Adım, Öğretmenlere Din Semineri Verilecek” başlıklı haberde, öğretmenlere verilecek din eğitimi semineri amaçlandı.

18 Ekim:“Kalkınmada Din Baskısı” başlığında, 12. Kalkınma Planı’nda “din hizmetlerinin yaygınlaştırılması”na ilişkin unsur, “din baskısı” olarak tanıtıldı.

19 Ekim:“Bütçe Saray ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na Gidecek” başlıklı haberde, Diyanet İşleri Başkanlığı’na ayrılan bütçe eleştirilirken, imam hatip liselerinde vakfın 100’üncü yıl dönümünde düzenlenecek Mevlid programı da eleştirildi. cumhuriyet de buna dahildi.

20 Ekim:“Mezhebe Teslim Olun” başlığıyla yatılı okul sayısının azaldığı iddiasıyla dini cemaatler hedef alındı.

BÜYÜK FİLİSTİN GÖRÜŞMESİNİ AMAÇ ALDI

Cumhuriyet, bugün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 28 Ekim’de düzenlenecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Büyük Filistin Mitingi’ni ‘bayram öncesi mitingi’ olarak tanıttı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu