Teknoloji

Windows 12 Ufukta Geliyor: İşte İlk Bilgiler

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft Yaklaşık 2 yıl önce Windows 11 isimli yeni bir işletim sistemi çıkardı ve bir süredir bu işletim sistemini stabil ve kullanıcı dostu hale getirmek için çalışıyor. Ancak en son haberler, Microsoft yalnızca Windows 11’de değil, Windows 12 Üzerinde çalıştığını da gösteriyor. şirket çalışıyor bilgiişbirliği yapıyor gibi görünüyor.

Intel’in “Xeon” serisi işlemcileri lansmana birkaç ay kala tüm özellikleriyle sızdırılmıştı. Sızıntının kesin kaynağı bu kez şirketin ” Meteor Gölü“serisi masaüstü işlemciler” hakkında açıklamalarda bulundu. Kaynağımıza göre Intel, yeni işlemcilerinde Windows 12Destekleyeceğini açıkça belirtmişti. Ancak Twitter’daki sızıntının kaynağı maalesef gizemli bir şekilde ortadan kayboldu.

Microsoft ve Intel bahis hakkında yorum yapmıyor

Intel’in yeni işlemcilerindeki Windows 12 sızıntısını incelemeye çalışan The Verge, maalesef bir şey yok. sonuca varamadı . Ne Intel ne de Microsoft konu hakkında yorum yapmadı. Ancak Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden Yusuf Mehdi, kısa bir süre önce The Verge’e verdiği röportajda, ” Windows’un gelecekteki sürümlerini geliştirmeye başlarken, yapay zekanın deneyimde doğal bir rol oynaması gereken diğer yerleri ele alacağız.“.İşte burada kullanılan şu” şeklinde dikkat çekici bir açıklama yaptı. gelecek sürüm” aslında Windows 12’ye atıfta bulunabilir.

Windows 12 yapay zekanın merkezde olduğu bir işletim sistemi olabilir

Microsoft’un gelecek planlarından bahseden tek isim Yusuf Mehdi değildi. Birkaç ay önce, Windows’un patronu Panos Panay dikkat çekici açıklamalarda bulundu. ” AI, Windows’ta her şeyi nasıl yaptığınızı yeniden keşfedecek.” Panay, Yusuf Mehdi ile benzer bir tavır sergiledi. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde Microsoft’un Windows 12’si ortaya çıktı. yapay zekaya odaklanacakIntel’in buna uygun işlemciler için kolları sıvadığını düşünmek yanlış olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu