Haber

Yağmur nedeniyle İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 80’e çıktı

İstanbul’da gece saatlerinde başlayan yağış nedeniyle kentte trafik yoğunluğu yüzde 80’e varan oranda artarken, toplu taşıma ve ulaşımda aksamalar yaşandı.

Kentte gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde artan yağış, ana yollarda trafikte aksamalara neden oldu.

D-100 karayolunun Cevizlibağ ve Çağlayan mevkilerinde çift yönlü trafik sıkışıklığı yaşandı.

Otoyolun Fatih, Zeytinburnu ve Bahçelievler mevkilerinde aralıklı olarak yağan sağanak yağıştan sürücüler ve yayalar olumsuz etkilendi.

Bazı vatandaşlar yağmurun üst geçit ve köprülerin altından geçmesini beklerken, bazı yolcular da vakit kaybetmemek için şemsiyelerini açarak toplu taşıma araçlarına yürüdü.

Haliç Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü geçişlerinin yanı sıra Haramidere kavşağı ve Bakırköy istikametinde de yoğun trafik görüldü.

Avcılar’da Ankara yönüne giden D-100 karayolunda trafik yavaş.

Araçlar, TEM otoyolu Bahçeşehir gişelerinden Ankara istikametine, Kağıthane, Hasdal, Nurtepe, Gaziosmanpaşa ve Levent istikametine güçlükle ilerledi.

Toplu ulaşımda özellikle aktarma noktalarında yoğunluk yaşandı. Altunizade ve Çağlayan gibi bazı metrobüs duraklarının girişlerinde yolcular kuyrukta bekledi.

Anadolu Yakası’nda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yolu Kozyatağı temas noktasından itibaren trafik yoğunlaştı.

Ümraniye ve Çekmeköy’ün bazı bölgelerinde trafik durma noktasına geldi.

Araçlar, Kadıköy’den Maltepe ve Kartal’a kadar D-100 karayolunda güçlükle ilerledi.

Maltepe’de Başıbüyük Yolu Caddesi, kamyonun bariyerlere çarpıp orta refüjde asılı kalması nedeniyle trafiğe kapatıldı. Araçlarından inmek zorunda kalan vatandaşlar sokakta yürümek zorunda kaldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Trafik Yoğunluk Haritası’na göre kentteki trafik yoğunluğu yüzde 80’lere ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu